EĞLEN

1998'den bu yana İstanbul'da yaşıyorum.. Gündüzleri ayrı, geceleri ayrı hayatlar yaşanıyor bu şehirde.. Hiç durmayan, gecesi de gündüzü de olmayan bir süreklilik hali..

İstanbul'a yetişmek mümkün değil tabi; buna ne maddi, ne manevi ve ne de fiziksel olarak yetişebilirsiniz. Yine de bu güzel şehre ayak uydurmayı ve eğlenmeyi de bilmek gerek.

Gece gezmelerini, eşle dostla dışarıda güzel ortamlarda geçirilen zamanları severim. Uzun yıllardır buralarda olmanın getirdiği bir çevre ve mekan bilgim de olunca gidip gördüğüm, beğendiğim ve beğenmediğim mekanları ve çektiğim videoları paylaşmanın güzel olacağını düşünüyorum.. Buyurun bakalım..

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu

Aslında çok da fazla şey söylemeye gerek yok, İstanbul'un en popüler konser alanlarından biridir Harbiye. Yaklaşık 4500 kişilik oturma alanı var ve özellikle yaz gecelerinde seyrine doyum olmaz bir atmosfer sunar. Yaz başında çeşitli bilet sitelerindeki konser programlarını takip edip rahatlıkla bilet alabilirsiniz. Alan büyük olduğu için biletleri oturma düzenine göre gruplandırarak fiyatlıyorlar. Olabildiğince orta sıralardan bilet almanızı öneririm. Özellikle üst sıralarda oturacaksanız görüş açınız oldukça daralacaktır. Konser alanına girişte farklı noktalarda güvenlik aramaları olsa da kuyruk genellikle hızlı ilerler ve fazla sıkıntı yaşamazsınız. Çıkışta da alanın boşalması çok uzun sürmese de ulaşım aracı olarak taksi kullanacaksanız kalabalıkta işiniz zor olacaktır.

Sanat Performans Beyoğlu

Beyoğlu Nevizade'de çok katlı bir mekan, her katında ayrı alternatif program ve ortam sunuyor. Girişte sokağa bakan ilk kat kafe/bar tarzında. İlerleyen saatlerde iç tarafta canlı müzik de yapılıyor. Üst katta bir şarap evi var, daha sakin zaman geçirmek isteyenlere uygun. En üstte geniş bir Teras var, gecenin ilerleyen saatlerinde elinize kokteylinizi alıp vakit geçirebilirsiniz. Ama mekanın asıl önemli alanı konserlerin de yapıldığı Performans katı. Girişten 1 kat aşağıya inerek ulaşıyorsunuz. Yaklaşık 1500 kişilik, yüksek tavanlı, açılabilir bir alana sahip. Dolayısıyla sigara içilebildiğini de belirtmek gerek. Mekan fiyat performans olarak oldukça iyi, kendi sitelerinde indirimli biletler de sunuyorlar. 10 TL'ye dahi konserlere girebiliyorsunuz. Ama bu tür konserlerde genelde çok uzun bir sırayla karşılaşabilirsiniz. Nevizade'nin sokakları içerisine kadar uzayabilen kuyruklarda kalmamak adına vakitli gitmenizi tavsiye ederim.

Jolly Joker Beyoğlu

Jolly Joker Beyoğlu, Balo Sokak'ta oldukça merkezi ve kolay ulaşılabilir bir konumda bulunuyor. İçerisi çok küçük olmasa da popüler konserler sırasında oldukça kalabalık olabiliyor. Yaklaşık 800 kişiye kadar alabilen bir konser alanı. Bütçeniz varsa konserleri balkondan da dinleyebiliyorsunuz. Performans alanının hemen arkasında yukarısı açılabilir bir bölüm var, burada sigara içilebiliyor. Yine bu bölümde bistro masalar ve konseri daha yakından izleyebileceğiniz ekranlar da var. Hemen herkese hitap edebilecek çeşitlilikte konserler sunuyor, programlarını takip etmenizi öneririm. Konseri performans alanında izleyecekseniz erken gitmenizi öneririm, kalabalıklaşınca mekana girebilmek bile çok zor olabiliyor. Bütçeniz varsa VIP ya da balkondan izlemenin keyfi harika.

Mask Live Pera

Mask Live Music Club, uzun yıllardır Beyoğlu'nun canlı müzik, karaoke ve eğlence merkezlerinden biri oldu. Bu sene 12. yılını kutluyor ve Asmalımescit'teki yeni yerinde haftanın hemen her günü farklı bir programla dinleyicilerini ağırlıyor. Giriş ücretleri konsere göre değişiyor ve özellikle instagram üzerinden güncel programları sürekli takip edebilirsiniz. Kapalı mekan olduğundan içeride sigara içilmiyor ama mekanın dışında restoran/bar konseptinde oturma alanları mevcut. İçerideki ses sistemi oldukça başarılı ve vakitli gelirseniz sahne önündeki bistrolarda yer bulabiliyorsunuz.